Сучасні інформатики

 Вільям Генрі (Білл) Гейтс


Білл Гейтс народився 28 жовтня 1955 року в Сіетлі. Його батько займався адвокатською практикою у великій корпорації, тому сім'я була дуже забезпеченою. Хлопець закінчив престижну школу, маючи особливі успіхи в математичних дисциплінах. Він сильно захоплювався комп'ютером — настільки, що батьки підозрювали у нього психічний розлад.
Білл вступив до Гарвардського університету, але кинув його вже через два роки заради свого захоплення: разом зі своїм другом Гейтс зайнявся розробкою програмного забезпечення. Друзі заснували власну компанію Micro-Soft, яка через кілька років принесла товаришам неймовірний успіх і фінансовий прибуток.
Зараз Білл Гейтс є найвідомішим мільярдером у світі. Він успішний підприємець, щедрий меценат та люблячий сім'янин. Білл та його дружина Мелінда виховують трьох дітей. Він також відомий тим, що веде досить аскетичний спосіб життя як для свого становища. Він володіє почесним лицарським титулом Британської Імперії. Також пише книги, розповідаючи людям про секрети свого успіху. Роботи Гейтса завжди користуються неймовірним успіхом серед читачів усього світу.


Стів Джобс

Джобс набув репутацію вимогливого перфекціоніста, одержимого деталями, який міг зробити нішевий продукт популярним серед публіки, яка не розбирається в комп'ютерах. Джобс став культовою фігурою. Він представив світу кольоровий комп'ютер iMac, потім iPod і iPhone.
         "Стів стоїть у ряду найбільших американських новаторів - досить сміливий, щоб мислити не так, як усі, достатньо рішучий, щоб вірити в свої здібності змінити світ, і достатньо обдарований, щоб це зробити", - так відреагував на смерть Джобса президент США Барак Обама.
Далеко не всі знають, що Стів Джобс так і не здобув вищої освіти. У юності він зробив для цього кілька спроб, однак через постійний брак грошей Стів був змушений відмовитися від навчання. Коли Джобсу виповнилося 20 років, він разом із другом, Стівом Возняком, організував власну компанію Apple.
Оскільки спочатку на випуск комп’ютерів хлопці не мали коштів, вони були змушені продати своє майно. Виручивши деякі засоби, два Стіви – Джобс і Возняк – спромоглися випустити і продати перші кілька комп’ютерів Apple. Згодом маленька компанія перетворилася у величезну корпорацію із капіталом у понад $800 млрд дол.

Лінус  Торвальдс
Досвідчений програміст, і природно спеціалізується в інформатиці. У 1990-му він відвідує перше заняття з навчання мови програмування C++, який він скоро буде використовувати для створення ядра Linux.
ОС навіть не була настільки розвиненою, щоб використовувати переваги настільки крутого чіпа Intel 386, і Лінус Торвальдс вирішує, що буде використовувати багато більш потужну і стійку ОС UNIX, до якої він звик ще з університетським комп’ютерів.


Ларрі Пейдж
Один з творців пошукової системи Google і президент із продукції компанії Google Inc.
Видатний вчений у галузі обчислювальної техніки і конструктор спеціалізованих ЕОМ для систем протиповітряної оборони (ППО). Він був одним з найбільш яскравих представників інженерної школи.

Стівен Гері Возняк
Співзасновник культової компанії Apple, інженер-конструктор, батько сучасних комп’ютерних технологій.
1975 року разом зі Стівом Джобсом розробив першу маркетингову модель персонального комп’ютера, яка здійснила революцію в інформаційній сфері.
Інтроверт, масон, любитель ігор та українець за походженням.
Цитата: «Ніколи не довіряй комп'ютеру, який не можеш викинути з вікна».
 
Марк Цукерберг
    Марк Цукерберг— американський програміст та підприємець, розробник і засновник соціальної мережі Facebook. Наймолодший мільярдер у світі. 
    Цукерберг став багатим завдяки природній потребі людей до спілкування та їхньому прагненню до популярності. У лютому 2004 року він створив соціальну мережу Facebook, в якій користувачам пропонувалося розміщувати фотографії та будь-яку інформацію про себе: від наукових і творчих інтересів до гастрономічних і любовних переваг. Протягом чотирьох років звичайний соціальний портал університету став улюбленою Інтернет-адресою для мільйонів зареєстрованих користувачів. Facebook став популярним серед студентів в основному через зручності самоорганізації по групах, курсах і тусовках, які вже існують у вузах в офлайні. Станом на кінець грудня 2008 року на сайті було зареєстровано понад 80 мільйонів активних учасників, в листопаді 2009 року їх вже було 350 мільйонів, і кількість користувачів постійно зростає. У більшості англомовних країн це найпопулярніша соціальна мережа. Задуманий як сайт для спілкування студентів Гарварду, Facebook перетворився на першу у світі соціальну мережу. Сьогодні журнал «Forbes» оцінює річні продажі сайту в $ 150 млн.


Тім Бернерс Лі
 У 1989 році, працюючи в ЦЕРНі, Бернерс-Лі запропонував проект, відомий під назвою «ВсесВітня паВутина» (англ. World Wide Web, скорочено WWW). Проект мав на меті публікацію гіпертекстових документів, пов'язаних між собою гіперпосиланнями, що полегшило б пошук і консолідацію інформації. Проект Павутини був призначений для вчених ЦЕРНу й спочатку використовувався у внутрішній мережі центру. Для здійснення проекту Тімом Бернерс-Лі спільно з його помічниками були розроблені ідентифікатори URI (і, як окремий випадок, URL), протокол HTTP і мову HTML. Ці технології покладено в основу сучасної Всесвітньої павутини. У період з 1991 до 1993 рік Бернерс-Лі удосконалив технічні специфікації стандартів й опублікував їх.
У рамках проекту Бернерс-Лі розробив програмне забезпечення першого у світі веб-сервера «httpd» і першого у світі гіпертекстового веб-браузера, що називався «WorldWideWeb». Цей браузер був одночасно і WYSIWYG-редактором (англ. WYSIWYG від What You See Is What You Get, «що бачиш, те й отримаєш»), його розробка була розпочата в жовтні 1990 року, а закінчена в грудні того ж року. Програма працювала в середовищі «NeXTStep» і почала поширюватися по Інтернету влітку 1991 року.
Перший у світі веб-сайт Бернерс-Лі створив за адресою http://info.cern.ch. Тепер сайт зберігається в архіві. Цей сайт з'явився онлайн в Інтернеті 6 серпня 1991 року. На цьому сайті описувалося що таке Всесвітня павутина, як встановити веб-сервер, як роздобути браузер тощо. Цей сайт також був першим у світі інтернет-каталогом, тому що пізніше Тім Бернерс-Лі розмістив і підтримував там список посилань на інші сайти.


Дональд Ервін Кнут

Інформатик, ідеолог програмування та почесний професор Стенфордського університету. Автор фундаментальної праці «Мистецтво програмування»; вважається одним з батьків аналізу складності алгоритмів. Розробник типографічної системи TeX та пов'язаної мови визначення шрифтів і системи їх рендерингу METAFONT.


Брендан Айк
Брендан Айк не найвідоміший персонаж. Почасти це пояснюється його скромністю, частково — специфікою роботи. Але його внесок в ІТ-індустрію досить великий, щоб про нього дізналися мільйони. Можна сказати, що і він сам великий.
Айк досі продовжує створювати щось нове. Недавнім прикладом є його «антирекламний» браузер, який був зустрінутий суперечливо, але ніяк не байдуже. Брендан Айк — програміст, автор скриптової мови JavaScript. Обіймав посаду технічного директора в Mozilla Corporation, у березні 2014 призначений керівником компанії (CEO) Mozilla Corporation.

Немає коментарів:

Дописати коментар