Термін "інформатика" (франц. іnformatіque) походить від французьких слів іnformatіon (інформація) і automatіque (автоматика) і дослівно означає "інформаційна автоматика". Широко розповсюджений також англомовний варіант цього терміна - "Сomputer scіence", що означає буквально "комп'ютерна наука".
Інфоpматика - це заснована на використанні комп'ютерної техніки дисципліна, що вивчає структуру й загальні властивості інформації, а також закономірності й методи її створення, зберігання, пошуку, перетворення, передачі й застосування в різних сферах людської діяльності.
В 1978 році міжнародний науковий конгрес офіційно закріпив за поняттям "інформатика" області, пов'язані з розробкою, створенням, використанням і матеріально-технічним обслуговуванням систем обробки інформації, включаючи комп'ютери і їхнє програмне забезпечення, а також організаційні, комерційні, адміністративні й соціально-політичні аспекти комп'ютеризації - масового впровадження комп'ютерної техніки в усі області життя людей. Таким чином, інформатика базується на комп'ютерній техніці й немислима без неї.
Роль інформатики в розвитку суспільства надзвичайно велика. З нею зв'язаний початок революції в області нагромадження, передачі й обробки інформації. Ця революція, що випливає за революціями в оволодінні мовою й енергією, зачіпає й докорінно перетворить не тільки сферу матеріального виробництва, але й інтелектуальну, духовну сфери життя. Прогресивне збільшення можливостей комп'ютерної техніки, розвиток інформаційних мереж, створення нових інформаційних технологій приводять до значних змін у всіх сферах суспільства: у виробництві, науці, будівництві, медицині й т.д.
Немає коментарів:
Дописати коментар